STRONA GŁÓWNA                USŁUGI                SPRZEDAŻ                KONTAKT

 

Witamy Państwa na naszej stronie internetowej

Rodzaje masek przeciwgazowych

Każdy profesjonalny zakład produkcyjny poza jakością świadczonych usług, musi zadbać także o komfort i bezpieczeństwo swoich pracowników. Trudne warunki pracy oraz ciągłe narażanie na kontakt ze szkodliwymi i niebezpiecznymi substancjami wymagają zapewnienia odpowiedniego sprzętu ochrony dróg oddechowych. W tym zakresie warto podjąć współpracę z firmą, która nie tylko zapewni szeroki wybór masek przeciwgazowych, lecz także zajmie się przeglądami oraz konserwacją sprzętu, by zapewnić jego odpowiednie działanie ochronne.

 

Jak wyglądają maski przeciwgazowe i gdzie się ich używa?

 

Maski przeciwgazowe to indywidualne urządzenia mające na celu ochronę dróg oddechowych i izolację przed szkodliwymi substancjami takimi jak pyły, gazy, trujące środki bojowe, bakterie, wirusy czy broń chemiczna. Maski składają się z części twarzowej, która ściśle przylega do twarzy użytkownika chroniąc drogi oddechowe, oczy oraz skórę. Posiada część wykonaną z przezroczystego tworzywa umożliwiającą patrzenie a także filtr i element łączący maskę z butlą tlenową. Maski przeciwgazowe używane są wszędzie tam, gdzie pracownik narażony jest na kontakt z drażniącymi i niebezpiecznymi substancjami lub charakter pracy wymaga długotrwałej ekspozycji na takie związki. Maski używane są najczęściej w Straży Pożarnej, wojsku, w branży przemysłowej oraz budowlanej.

 

Dwa podstawowe rodzaje masek przeciwgazowych

 

  • Maski filtracyjne to urządzenia wyposażone w specjalistyczny filtr, który ma za zadanie wyłapać i zatrzymać szkodliwe substancje. W tego typu maskach powietrze pobierane jest z zewnątrz a następnie, wraz z wydechem, wydalane przez specjalny zawór wydechowy.
  • Maski izolacyjne zapewniają całkowite odcięcie od otoczenia. Mogą być używane w ekstremalnie trudnych warunkach, a użytkownik oddycha powietrzem znajdującym się w butli tlenowej. Tego rodzaju urządzenia posiadają specjalny pochłaniacz, którzy przetwarza wydychany dwutlenek węgla i parę wodną w tlen.

 

Korzystanie z masek przeciwgazowych powinno być komfortowe i bezpieczne dla użytkownika. Aby tak się stało i żeby maski spełniały swoje funkcje, muszą ściśle przylegać do twarzy a filtry i dodatkowe elementy powinny być dobrane odpowiednio do potrzeb. Nie należy także zapominać o właściwej konserwacji i natychmiastowej naprawie usterek.

Wróć do bloga

Design by Karbana © 2011. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Polityka prywatności